Busy z Kędzierzyna-Koźla do Holandii

Kędzierzyn-Koźle znany jest turystom przede wszystkim za sprawą słynnego Kanały Gliwickiego, na którym można podziwiać zabytkowe śluzy. To właśnie Kanał Gliwicki sprawia, że do Kędzierzyna chętnie zaglądają miłośnicy zabytków techniki. Warto jednak zwrócić tu uwagę i na inne ciekawe obiekty, bo przecież Kędzierzyn-Koźle to nie tylko Kanał, ale i szereg fascynujących, choć słabo znanych budowli.  

Najstarsza część współczesnego miasta to Koźle. Niegdyś znajdował się tu okazały pałac, jednak do dnia dzisiejszego przetrwały tylko fragmenty tej budowli. W zachowanej baszcie ma obecnie swą siedzibę Muzeum Ziemi Kozielskiej, w której można zapoznać się z historią miasta oraz zobaczyć ciekawe zbiory etnograficzne związane z kulturą i tradycją tych ziem. 

Zarezerwuj busa z Kędzierzyna-Koźle i jedź z Voyagerem do Holandii - tel. 603 636 163

Jednym z najstarszych zabytków miasta jest kościół św. Zygmunta i Jadwigi Śląskiej, który powstał w XV wieku. W architekturze tej świątyni przeplatają się ze sobą style gotycki i renesansowy, zaś we wnętrzu kościoła na szczególną uwagę zasługuje gotycki ołtarz Matki Boskiej Kozielskiej. Innym ciekawym zabytkiem sakralnym jest dawny kościół Franciszkanów, który zbudowano w XVIII wieku w stylu barokowym.