Busy z Kluczborka do Niemiec

Kluczbork to jedno z ciekawszych miast Śląska Opolskiego. Położony w sąsiedztwie Borów Stobrawskich jest ważnym miejscem dla miłośników pszczelarstwa. To właśnie tutaj, w Muzeum im. Ks. Jana Dzierżonia można zobaczyć największą w Polsce kolekcję uli. W tym miejscu najlepiej można poznać historię pszczelarstwa. Sporo eksponatów przybliża sylwetkę patrona muzeum. Wśród eksponatów zobaczyć można również te zabytki, które przybliżają najdawniejsze dzieje Kluczborka.  
Ważnym zabytkiem Kluczborka jest ewangelicki kościół, którego budowę rozpoczęto w XIII wieku. Świątynią ewangelicką stał się w XVI stuleciu, znany jest również z tego, że w jego wnętrzu szukali schronienia prześladowani arianie. 

Zarezerwuj busa z Kluczborka i jedź z Voyagerem do Niemiec  - tel. 603 636 163

W Kluczborku warto odwiedzić rynek oraz zobaczyć resztki dawnych murów miejskich. Z dawnych umocnień zachowała się Baszta Krakowska, którą w okresie międzywojennym przebudowano na wieżę ciśnień. Ciekawym obiektem jest również stojący na rynku barokowy ratusz.

Spora część dawnej zabudowy rynku uległa zniszczeniu w czasie ostatniej wojny, jednak niektóre barokowe kamieniczki przetrwały do dziś.