Busy do Holandii ze Świdnicy

Świdnica to miasto, które istnieje od 1243 roku. Znajduje się na terenie województwa dolnośląskiego nad rzeką Bystrzycą. Słynie z dobrze rozwiniętego przemysłu motoryzacyjnego, elektrotechnicznego, maszynowego oraz co ciekawe spożywczego. Ma coś co wyróżnia go na tle miast w Polsce.

Jako jedyne Świdnica posiada Muzeum Dawnego Kupiectwa, z tego też powodu warte zwiedzenia przez turystów.

W mieście tym znajdują się również instytucje kultury i oświaty z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji na czele. Dla miłośników aktywnej formy spędzania czasu wolnego po Świdnicy można poruszać się rowerem, a dla ułatwienia w 2014 roku otworzono tam wypożyczalnie rowerów. Miasto to posiada również punkt informacyjny, w którym można zasięgnąć informacji na temat aktualnych usług hotelowo-gastronomicznych oraz zaopatrzyć się w pamiątki Świdnickie.

Zarezerwuj busa ze Świdnicy i jedź z Voyagerem do Holandii - tel. 603 636 163

Z ciekawych informacji związanych ze Świdnicą znajduje się tam pomnik , którego ufundowali mieszkańcy miasta w 1928 roku z okazji otwarcia wodociągów miejskich. Pomnik pt.,, Bolek Myśliciel" lub Srający Chłopek" przedstawia mężczyznę załatwiającego swoje potrzeby fizjologiczne. Zdjęcie przy takim pomniku to z pewnością unikalna pamiątka z wakacji. Miasto posiada 3 Uczelnie wyższe, 4 Licea, 5 Techników oraz 3 szkoły Policealne co daje mu duże możliwości rozwoju i kształcenia jego mieszkańców i nie tylko.