Busy do Niemiec z Wrocławia

Wrocław jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Tętniące życiem miasto studenckie i turystyczne. Liczy 643 782 mieszkańców co daje mu 4 miejsce do do zaludnienia w Polsce. To stolica województwa dolnośląskiego. Uznawane za najlepsze miasto do życia. Na podstawie raportu IESE Cities in Motion Index 2017 jest jednym z najbardziej inteligentnych miast na świecie.

Wrocław został również okrzyknięty w 2019 roku Miastem literatury. Nic więc dziwnego, że miasto to odwiedza średnio 5 mln turystów rocznie. Wielbiciele podziwiania widoków mogą delektować się tym z punktów widokowych, których jest dość sporo w tym mieście. Wieża Północna Katedry św. Jana, wieża matematyczna Uniwersytetu Wrocławskiego, wieża Bazyliki św. Elżbiety czy 49 piętro Sky Tower to tylko nieliczne punkty gdzie można zachwycać się panoramą tego miasta. Warte uwagi są dobrodziejstwa kulturowe docenione przez samego Prezydenta Rzeczypospolitej Hala Stulecia. To miejsce widowiskowo-sportowe, wzniesione w latach 1911-1913. Uznane za światowe dziedzictwo UNESCO. Halę otaczają Pergole oraz Fontanna Multimedialna , która umila wieczory wiosną i latem. Drugim miejscem niezwykle cennym kulturowo jest Zespół historycznego centrum. Obejmuje on Ostrów Tumski, Stare i Nowe Miasto oraz wyspy  odrzańskie. Jest to Narodowy Instytut Dziedzictwa.

Zarezerwuj busa z Wrocławia i jedź z Voyagerem do Niemiec  - tel. 603 636 163

We Wrocławiu znajduje się również najstarsze zoo w Polsce. Zajmuje 3 miejsce n świecie jeżeli chodzi o znajdującą się tam ilość gatunków zwierząt. Miłośnicy wody mogą zaś rozkoszować się rejsami po Odrze, zwiedzaniem ogrodów botanicznych lub Aquaparku wodnego. Miasto to posiada również szereg punktów gastronomicznych z kuchniami całego świata także na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.