Busy do Holandii z Brzegu

Brzeg jest jednym z najpiękniejszych miast na terenie Śląska Opolskiego.  Tutejszy zamek to wyjątkowy zabytek, zaś rynek ozdobiony ratuszem również robi ogromne wrażenie. Również i inne zabytki miasta świadczą o jego bogatej historii i wspaniałej przeszłości. A jak wiadomo, Brzeg odgrywał w dawnych czasach ważną rolę, będąc nawet stolicą księstwa legnicko – brzeskiego. 

Dziś Brzeg najczęściej odwiedzany jest przez turystów, których kusi przede wszystkim Zamek Piastów Śląskich. Ze względu na piękny, arkadowy dziedziniec często jest on nazywany „śląskim Wawelem”. Oprócz dziedzińca zamek w Brzegu może pochwalić się piękną fasadą, zdobiącą wieżę prowadzącą na zamkowy teren. 
W zamkowych wnętrzach mieści się obecnie Muzeum Piastów Śląskich. Można tu zobaczyć książęce nagrobki  oraz liczne obrazy i rzeźby. Na szczególną uwagę zasługuje prezentowana w muzeum sztuka śląska z XV – XVII stulecia. 

Zarezerwuj busa z Brzegu i jedź z Voyagerem do Holandii - tel. 603 636 163

W pobliżu zamku znajduje się piękny, barokowy kościół św. Krzyża, do którego warto zajrzeć ze względu na piękną polichromię. Drugim cennym zabytkiem miasta jest gotycki kościół św. Mikołaja, w którego wnętrzu można ujrzeć fragmenty fresków średniowiecznych. Innym cennym zabytkiem miasta jest ratusz, który wzniesiono w XVI wieku w obowiązującym wówczas stylu renesansowym. Tu, w Sali Rajców, można podziwiać dawne szafy na dokumenty, które ozdobione są pięknymi malowidłami.