Busy do Holandii ze Rybnika

Rybnik to miasto w województwie śląskim. Pod kątem turystycznym w Rybniku znajdują się 3 domy gościnne około 7 hoteli oraz ośrodek wypoczynkowy.

W mieście i jego okolicach znajdują się niesamowite szlaki turystyczne, które należy pokonywać pieszo. Pod kątem architektonicznym również znajdzie swoich zwolenników Bazylika św. Antoniego, budynek dawnego starostwa czy ratusz miejski to tylko nieliczne budowle warte zobaczenia. Budynek, w którym znajduje się obecnie Sąd to dawny Zamek piastowski wzniesiony na początku XIII wieku.

Miasto posiada zabytkową wieżę ciśnień, która ma za zadanie gromadzenie wody w razie zwiększonego zużycia zapewnia rezerwę. Miasto posiada również zabytkowe kościółki drewniane, które przypominają dawne zamierzchłe czasy.

Zarezerwuj busa z Rybnika i jedź z Voyagerem do Holandii - tel. 603 636 163

Z ciekawostek z miasta Rybnik wywodzi się wiele znanych kabaretów takich jak Kabaret Młodych Panów, Kabaret Chwilowo Kaloryfer i Noł Nejm. Z tego powodu miasto często organizuje Rybnicką Jesień Kabaretową Ryjek, która przyciąga wielu swoich miłośników.

Na terenie miasta działa szereg wspólnot religijnych takich jak Buddyjski Związek Diamentowej Drogi, Świadkowie Jehowy, Kościół Adwentystów, Kościół Ewangelicko - Augsurski, Kościół Zielonoświątkowy, oraz szereg parafii katolickich.

W mieście od 1815 roku funkcjonuje również cmentarz żydowski, który w 1940 roku został zlikwidowany przez nazistów. Z nagrobków utwardzono drogi, a miejsce obecnie nosi nazwę skweru Zieleńca.